Historia

  

Nazwa: Olimpiakos Tarnogród

Rok założenia klubu:1966

Barwy: zielono-czerwone

Adres:ul. Targowa 12, 23-420 Tarnogród
 

Ludowy Klub Sportowy „Olimpiakos” w Tarnogrodzie powstał w 1966 roku z inicjatywy grupy zawodników byłego Koła LZS w Tarnogrodzie oraz Klubu Sportowego „Start”, którego początkowo nosił nazwę: "LZS Start Tarnogród. Od tamtego czasu Klub prowadził sekcje: piłki nożnej, tenisa stołowego oraz szachową. Nieprzerwanie do dnia dzisiejszego funkcjonuje sekcja piłki nożnej.Zawodnicy naszego Klubu osiągali sukcesy sportowe na szczeblu powiatu i województwa, niejednokrotnie reprezentowali województwo w młodzieżowych mistrzostwach w piłce nożnej. Wychowankowie Klubu z powodzeniem grali w zespołach Ekstraklasy i niższych lig rozgrywkowych.


Barwami naszego zespołu są zieleń i czerwień. Największym sukcesem zespołu jest uczestnictwo w rozgrywkach piłki nożnej w klasie międzywojewódzkiej chełmsko - zamojskiej, w czwartej lidze spędziliśmy cztery sezony, najwyższa pozycja osiągniętą w tej oto lidze to szóste miejsce.


Obecnie

Klub prowadzi zajęcia w sekcji piłki nożnej w pięciu grupach wiekowych: seniorzy, juniorzy, młodzicy oraz orliki oraz żacy. Łącznie szkolimy ok. 110 osób z czego większość to dzieci i młodzież z terenu naszej gminy.Klub do prowadzenia zajęć szkoleniowych zatrudnia wykwalifikowana kadrę trenerów piłki nożnej.


LKS uczestniczy w rozgrywkach piłki nożnej organizowanych przez Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej i z powodzeniem reprezentuje gminę Tarnogród w klasie okręgowej seniorów, juniorów, młodzików, orlików i żaków. Klub uczestniczy również w innych rozgrywkach piłkarskich nie wykluczając również tych zagranicznych – trampkarze LKS w maju 2008 roku brali udział w Turnieju Dynamo Cup w Berlinie gdzie rywalizowali z rówieśnikami z całej Europy.


Olimpiakos prowadzi treningi na Stadionie Miejskim w Tarnogrodzie gdzie odbywają się również mecze ligowe i inne imprezy sportowo – rekreacyjne. Do dyspozycji piłkarzy jest budynek Klubowy wyposażony w szatnie oraz niezbędny sprzęt sportowy oraz boisko Orlik ze sztuczną nawierzchnią.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości
Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?