Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020

Po trzech miesiącach gry runda jesienna zamojskiej klasy okręgowej dobiegła końca. Jedni się cieszą, inni żałują, że ten okres tak szybko minął i wróci dopiero pod koniec marca. Drużyny zamojskiej okręgówki mają ponad cztery miesiące przerwy. Jest to czas na to, aby w jak najlepszy sposób przygotować się do wiosennej batalii, w naszym przypadku walki o utrzymanie klasie okręgowej.

Na półmetku rozgrywek Olimpiakos zajmuje 12 pozycję w tabeli, czyli jedną pozycję nad strefą spadkową. W 14 spotkaniach zdobyliśmy 11 punktów. Zanotowaliśmy 3 zwycięstwa (Korona, Pogoń, Cosmos), dwa remisy (Potok, Victoria) i aż dziewięć porażek. Bilans bramkowy to 15 strzelonych i 28 straconych bramek. Łatwo zauważyć, że drużyna Olimpiakosu punktowała tylko z zespołami z dolnej części tabeli od ostatniego piętnastego miejsca do miejsca dziesiątego.

Obecna runda jest jedną z najgorszych w ostatnich kilku latach dla naszego zespołu. Porównując poprzednie sezony, przed rokiem z 22 punktami zajęliśmy 10 miejsce, natomiast dwa lata temu jako beniaminek zdobyliśmy 24 ,co dało nam 7 miejsce po rundzie jesiennej.

źródło: 90 minut.pl

Najwyższa porażka:

Olimpia Miączyn 4:0 Olimpiakos Tarnogród 15.09.2019

Najwyższa wygrana:

Korona Łaszczów 0:3 Olimpiakos Tarnogród 01.09.2019

Najdłuższa seria meczów bez zwycięstwa:

4 porażki z rzędu na rozpoczęcie na rozpoczęcie sezonu (Metalowiec, Igros, Roztocze, Tanew)

Najdłuższa seria spotkań, w których Olimpiakos zdobywał punkty:

2 – wygrana, remis (Korona, Potok oraz Cosmos, Victoria)

Niewątpliwym problemem Olimpiakosu była skuteczność. W 9 meczach strzeliliśmy tylko piętnaście bramek, natomiast w pięciu spotkaniach Olimpiakos nie strzelił żadnej bramki.

Mecze bez strzelonej bramki:

Mecze bez straconej bramki:

Statystyki zawodników:

W rundzie jesiennej zagrało 23 zawodników. Najwięcej minut na boisku spędził Roman Stetskiv (1170), który zagrał w każdym z 14 spotkań. Po 1080 minut rozegrali Mateusz Grabowski i Patryk Gałka.

Strzelone bramki:

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców jest Hryhorii Bevza oraz Robert Klecha. Obaj strzelili po trzy bramki. Grisza dołożył tyle ostatnich podań co bramek do klasyfikacji asyst. Drugi był Robert Klecha dwie asysty.

Najwięcej żółtych kartek w rozgrywkach zobaczyli: Patryk Gałka, Mateusz Grabowski, Szymon Tatara i Grzegorz Cios.

Czyste konta:

W przeciągu całej rundy Olimpiakos tylko w dwóch meczach nie stracił żadnej bramki. Z Koroną Łaszczów 0:3 w Łaszczowie oraz z Cosmosem Józefów 2:0 na boisku w Tarnogrodzie.

Po jednym czystym koncie zanotowali nasi bramkarze Marcin Borek (z Koroną) i Tomasz Kozak (z Cosmosem).

Czy Olimpiakos utrzyma się w klasie okręgowej Kto według Ciebie był najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w rundzie jesiennej? Weź udział w ankiecie!