Autor:

Lugar

Utworzono:

02.11.2021

Olimpiakos przegrywa wysoko mecz 13 kolejki na sztucznym boisku w Lubyczy Królewskiej 3:0 (1:0). Bramki dla gospodarzy strzelili Piotr Joniec w 20 min, Szymon Chmielowiec 93 min i Adrian Czapla 95 min. Od 86 minuty Olimpiakos grał w dziesiątkę za dwie żółte kartki Mateusza Grabowskiego.

Mecz dobrze rozpoczął się dla drużyny Olimpiakosu już w 3 minucie dogodną sytuacje miał Mateusz Grabowski ale po strzale piłka minimalnie minęła bramkę. Kolejne minuty to optyczna przewaga Olimpiakosu, który dobrze operował piłką do pola karnego przeciwników ale nie potrafił stworzyć 100 procentowej sytuacji. W 20 minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska doskonale wykorzystał Piotr Joniec i to drużyna gospodarzy cieszyła się z prowadzenia. Po stracie bramki Olimpiakos próbował wypracować sytuację bramkową poprzez długie piłki do bocznych pomocników Grabowskiego i Mazurka. Granica w pierwszej połowie miała jeszcze jedną bardzo dobrą sytuację, którą obronił nasz bramkarz. Olimpiakos również mógł doprowadzić do remisu a nawet strzelić dwa gole między innymi bezpośrednio z rzutu rożnego wykonywanego przez Roberta Klechę.

Granica- Olimpiakos (21.10.2021)

Druga połowa to dominacja naszej drużyny przede wszystkim w posiadaniu piłki. Granica w większości czasu była zamknięta na własnej połowie i broniła się całym zespołem. Niestety Olimpiakos nadal nie mógł przebić się przez blok obronny Granicy, a frustracja z minuty na minutę stawała się co raz większa. W 86 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Mateusz Grabowski i przez 9 minut Olimpiakos musiał grać w dziesięciu. Bramka na 2:0 padła 93 minucie po rzucie wolnym. Po bezpośrednim uderzeniu piłka spadła pod nogi lewemu pomocnikowi, który mocnym strzałem obił poprzeczkę i gdy wydawało się wszystkim, że piłka spadła wprost na linię to sędzia boczny po chwilowym zastanowieniu pokazał głównemu, że futbolówka przekroczyła linię bramki. Dwie minuty później trzecią bramkę dołożył Adrian Czapla.

Do końca rozgrywek pozostały dwa spotkania. Na własnym boisku w sobotę 6 listopada o godzinie 13:00 podejmiemy Roztocze Szczebrzeszyn, natomiast w czwartek 11 listopada zagramy wyjazdowy mecz z Victorią Łukowa.